Hrady a zámky v okolí

Červená Lhota

Červená Lhota

Renesanční zámek Červená Lhota stojící na skále uprostřed rybníka, byl z původní gotické tvrze přestavěn v 16. století. Hodnotné interiéry a štuky jsou ze 17. století. Představují dnes autentickou podobu šlechtického bytu posledních majitelů z doby kolem roku 1910. Součástí zámeckého areálu je přírodně krajinářský park, který získal svou dnešní podobu na přelomu 19. a 20. století. Jeho největší devízou je však bezpochyby Zámecký rybník, který díky půjčovně lodiček skýtá ze své hladiny netušené pohledy na zámeckou stavbu a okolní přírodu.

Romantika Červená lhota
Vzdálenost z Penzionu Romantika na zámek červená lhota je 36km
Délka trasy: 36 km, čas: 00:35 h
více informací
Dačice - státní zámek

Dačice - státní zámek

Nový zámek v Dačicích byl postaven koncem 16. století v renesančním slohu, později byl upraven barokně a v první polovině 19. století empírově. Prohlídková trasa vás zavede do reprezentačních sálů v přízemí, skrze halu s unikátním empírovým samonosným schodištěm vstoupíte do obytných interiérů prvního patra včetně známé zámecké knihovny.

Romantika Zámek Dačice
Vzdálenost z Penzionu Romantika na zámek v Dačicích je 27 km
Délka trasy: 27 km, čas: 00:24 h
více informací
Jindřichův Hradec - státní zámek

Jindřichův Hradec - státní zámek

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v r. 1950. V držení panského sídla i města se za sedm staletí vystřídaly generace tří předních šlechtických rodů. Páni z Hradce, Slavatové i Černínové z Chudenic se svým vysokým politickým a společenským postavením podíleli na utváření osudů celé země a adekvátní kulturní ovzduší se projevilo i v podobě jindřichohradeckého hradu a zámku, svou výstavností srovnatelné s dobově nejvyspělejší evropskou architekturou.

Romantika Jindřichův Hradec
Vzdálenost z Penzionu Romantika na zámek v Jindřichově Hradci je 22 km
Délka trasy: 22 km, čas: 00:18 h
více informací
Landštejn - státní hrad

Landštejn - státní hrad

Dějiny zámku Landštějna začínají nejpozději po roce 1222, kdy zemřel moravský markrabí Vladislav a správy této části se ujal český král Přemysl Otakar I. Ve snaze zabezpečit zemské hranice budoval na sporných územích strážní hrady. Při samotné prohlídce areálu hradu může návštěvník obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. V letech 2003 - 2006 byl uskutečněn v hradním příkopu záchranný archeologický výzkum, na kterém spolupracovala firma Geo-cz, která zároveň od roku 2003 provádí podrobnou kompletní dokumentaci celého hradního areálu.

Romantika Landštějn
Vzdálenost z Penzionu Romantika na Landštějna 23 km
Délka trasy: 23 km, čas: 00:24 h
více informací
Roštejn - hrad

Roštejn - hrad

Pozdně gotický hrad Roštejn, který se zvedá na skalnatém vrchu v 677 m.n.m v romantických lesích u vsi Doupě, byl vybudován pány z Hradce v první polovině 14. století. V 70. letech 16. století nechal hrad přestavět Zachariáš z Hradce v duchu renesance na lovecký hrádek s rozlehlou oborou v blízkém okolí. Dalšími majiteli byly Slavatové z Košumberka, Lichtenštejni z Kastelkornu a Podstatští-Lichtenštejni. Dnes je hrad v majetku Kraje Vysočina a spravuje ho Muzeum Vysočiny Jihlava p. o.

Romantika Roštejn
Vzdálenost z Penzionu Romantika na Roštejn 26 km
Délka trasy: 26 km, čas: 00:24 h
více informací
Telč - zámek

Telč - zámek

Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. Mnoho z nich jsou reprezentativními příklady zásahu italského umění do našeho území, případně jeho proměn v prostředí severně od Alp. Proměna gotického hradu na renesanční sídlo se udála především za vlády již zmíněného Zachariáše z Hradce.

Romantika Zámek Telč
Vzdálenost z Penzionu Romantika na Zámek Telč 24 km
Délka trasy: 24 km, čas: 00:20 h
více informací
Žirovnice - zámek

Žirovnice - zámek

Přesné datum vzniku zdejšího hradu neznáme. Podle nálezů tzv. tuhové keramiky můžeme však usuzovat, že k jeho založení došlo okolo poloviny 13. stol. První konkrétní písemná zmínka je v listině Oldřicha z Hradce z roku 1358, který přijal za spolumajitele svého bratra Heřmana. Krátce vládl Žirovnici i Oldřich z Ústí, zmiňovaný k roku 1371 a pocházející ze stejného rodu Vítkovců. Po jeho smrti (před rokem 1379) převzala panství jeho žena. Páni z Hradce jsou tedy považováni za zakladatele tohoto hradu, i když dokázat toto tvrzení nelze.

Romantika Žirovnice
Vzdálenost z Penzionu Romantika na Zámek v Žirovnici 17 km
Délka trasy: 17 km, čas: 00:19 h
více informací
TIP: TIP:

Jižní Čechy, kraj po staletí spravovaný lidmi v souladu s nároky přírody, jsou ideálním místem pro dovolenou. Kdo navštíví jižní Čechy, rád se znovu do této oblasti vrací aby se zde ubytoval v místních penzionech, apartmánech a strávil zde příjemnou dovolenou. Všem takovým přeje náš penzion Romantika, klidnou dovolenou a příjemné ubytování