Další zajímavosti v okolí

Aquapark - Jindřichův Hradec

Aquapark - Jindřichův Hradec

Moderní areál v Jindřichově Hradci spojil aquapark a plavecký bazén do přitažlivého vodního centra pro volný čas a rekreaci. Najdete zde velký plavecký bazén o délce 25 m s šesti plaveckými drahami, malý plavecký bazén o rozměrech 9 x 6 m. Lze zde využít služeb plavecké školy a vnitřní tobogán. Další Aquaparky jsou v Dačicích a v Jihlavě,.. více zde.

Romantika Jindřichův Hradec
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Jindřichova Hradce je 22 km
Délka trasy: 22 km, čas: 00:18 h
více informací
Slavonice - renesanční perla Evropy

Slavonice - renesanční perla Evropy

Slavonice jsou starobylé město v blízkosti státní hranice s Rakouskem. V jeho historickém jádru je dochován v Evropě ojedinělý urbanistický městský renesanční celek, který byl vyhlášen městskou památkovou rezervací. Město leží v nejjižnějším a nejvýchodnějším cípu okresu Jindřichův Hradec v nadmořské výšce 512 m asi 12 km jihozápadně od Dačic. Ve městě je silniční hraniční přechod do Rakouska. Ve městě je ucelený soubor pozdně gotických a zejména renesančních měšťanských domů pocházejících z doby kolem poloviny 16. století se sklípkovými klenbami a bohatými sgrafity, který je chráněn jako městská památková rezervace. Na návrší severozápadně od města stojí monumentální pozdně gotický kostel svatého Ducha. Asi 4 km severovýchodně stojí poutní kostel Montserrat. Krajinou mezi Slavonicemi a Českým Rudolcem prochází naučná Graselova stezka, která vychází přímo z města.

Romantika Slavonice
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Slavonic je 29 km
Délka trasy: 29 km, čas: 00:28 h
více informací
Telč - renesanční perla mezi městy

Telč - renesanční perla mezi městy

Historické jádro města Telče patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na památkové hodnotě města se podílí i předměstí Staré Město, jehož historická část (okolí kostela Matky Boží) je městskou památkovou zónou a v neposlední řadě i to, že i nová výstavba 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panoráma, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou.

Romantika Telč
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Telče je 24 km
Délka trasy: 24 km, čas: 00:20 h
více informací
Vyjížďky na huculských koních - Suchdol

Vyjížďky na huculských koních - Suchdol

Máme pět huculských klisen, které rády svezou jak Vás, tak Vaše děti. Dospělé a "dospělejší" rádi vezmeme s sebou na vyjížďku do okolní krásné přírody České Kanady a dětem ukážeme nejkrásnější pohled na svět, ten z koňského hřbetu, za asistence vodiče. V letních měsících máte možnost zažít i plavení koní v místním rybníce. Po domluvě rádi pro ty "malé" uspořádáme "koňské minimum" - naučíme je, jak koníky čistit a ošetřovat a něco víc si o nich popovídáme. Třeba při ohýnku u výběhů a buřtíků.

Romantika Suchdol
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Suchdolu je 10 km
Délka trasy: 3 km, čas: 00:10 h
více informací
Úzkokolejka - Jindřichův Hradec

Úzkokolejka - Jindřichův Hradec

Tratě z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně o celkové délce 79 km mají rozchod 760 mm. Na tratích je celkem 30 stanic a zastávek. Nejvyšší povolená rychlost na tratích je 50 km/h. Nejnovější zastávka byla uvedena do provozu 1. ledna 2006. Ve všech vlacích je povolena přeprava kol. Většina zastávek je na znamení. Jízdenky se vydávají ve vlaku. Viděli jste opravdovou parní lokomotivu? Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z pravidelných parních vlaků, které vypravujeme během letní sezóny. Vlaky jsou taženy některou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 - 1958. Některé jízdy jsou zpestřeny doprovodným programem. Ve vlaku je zařazen bufetový vůz

Romantika Jindřichův Hradec
Vzdálenost z Penzionu Romantika na zámek v Jindřichově Hradci je 22 km
Délka trasy: 22 km, čas: 00:18 h
více informací
Výlety do Rakouska

Výlety do Rakouska

Na oblast České Kanady navazují Dolní Rakousy svou turistickou částí Waldviertel. Charakter krajiny je podobný jako v České Kanadě, obce a městečka jsou však úpravnější. Waldviertel je plný zajímavých památek. Rozhodně stojí za výlet. Hraniční přechody v Nové Bystřici a Slavonicích přímo vybízejí k okružní cestě horním Waldviertelem.

Romantika hranice s Rakouskem
Vzdálenost z Penzionu Romantika na rakouské hranice je 30 km
Délka trasy: 30 km, čas: 00:29 h
více informací
Výstava dřevěných hraček - Lodhéřov

Výstava dřevěných hraček - Lodhéřov

Tvorba Luďka Fialy je poprvé představena veřejnosti v roce 1996 výstavou v jeho rodišti, Jindřichově Hradci. O rok později je o autorovi a jeho hračkách vysílána reportáž v televizním pořadu Receptář jako reakce na ocenění v pražské soutěži časopisu „Hračka“. Realizované samostatné výstavy: 1996 J. Hradec, 1997 Dačice, 1997-98 Zlín, 1999 Český Krumlov a Třebechovice (v muzeu betlémů), 2003 Dačice, 2006-07 J.Hradec, 2010 Písek a víc jak desítka příležitostných a neoficielních výstavek. Celá kolekce je celoročně instalována ve výstavní síni z upravené stodoly v autorově bydlišti Lodhéřově.

Romantika Lodhéřov
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Lodhéřova je 27 km
Délka trasy: 27 km, čas: 00:23 h
více informací
Přírodní koupání, cyklostezky, rybníky

Přírodní koupání, cyklostezky, rybníky

Volný čas v Leštině, to jsou především vycházky krásnou, jen málo narušenou přírodou, čerstvý vzduch a pohledy na různorodou krajinu. Přímo kolem penzionu vede známá zelená turistická stezka do České...

více informací
Aquapark - Dačice

Aquapark - Dačice

Nově postavené moderní koupaliště v Dačicích bylo zprovozněno 16. června 2007. Návštěvníci mají možnost využít plavecký a rekreační bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a chrliči. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán. Nejmenší mohou využít dětské brouzdaliště se skluzy a stříkajícím nosorožcem. Celý areál s vyhřívanou vodou, možností občerstvení a sportovního vyžití je určen pro všechny generace.

Romantika Dačice
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Dačic je 27 km
Délka trasy: 27 km, čas: 00:24
více informací
Aquapark - Jihlava

Aquapark - Jihlava

Moderní areál v Jindřichově Hradci spojil aquapark a plavecký bazén do přitažlivého vodního centra pro volný čas a rekreaci. Najdete zde velký plavecký bazén o délce 25 m s šesti plaveckými drahami, malý plavecký bazén o rozměrech 9 x 6 m. Lze zde využít služeb plavecké školy a vnitřní tobogán. Součástí areálu je i krytý bazén.

Romantika Jihlava
Vzdálenost z Penzionu Romantika do Jihlavy je 55 km
Délka trasy: 55 km, čas: 00:48 h
více informací
TIP: TIP:

Historické jádro jihočeského města Telč patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v penzionu Romantika se nachází cca 24 km od Telče.